top of page
MuayThaiStock1.jpeg

O klubie

Klub Łamator powstał w 2002 roku jako jeden z pierwszych klubów brazylijskiego jiu-jitsu w Polsce. Nasi trenerzy i zawodnicy mieli czynny udział w kształtowaniu się i rozwoju tej dyscypliny, a na naszych matach gościli m.in. Michał Materla, Kamil Wilk, Jan Błachowicz czy Marc Goddard.

 

Przez lata klub rozwijał się i ewoluował. Dziś działamy w formule, która łączy najlepsze tradycje z nowoczesnością. Stawiamy na ciężką pracę, pasję i rozwój - w wydaniu przyjaznym również dla początkujących.

Nasza historia

2004.03.02 Początki klubu + Bedorf, Materla.jpeg
2010.09.10 Błachowicz na Żółkiewskiego.jpeg
Łamatorzy adv.jpg

2000

UFC na VHS

2001

Liga BJJ

W ręce Tomasza Jabłonki wpada nagranie na VHS z pierwszej gali UFC z 1993 roku (wy nie musicie piracić kaset, gala jest dostępna pod tym linkiem). Legendarny wyczyn Royce'a Graciego, który wygrał wszystkie pojedynki z większymi, silniejszymi przeciwnikami, robi na Tomaszu duże wrażenie. Jabu zaczyna zgłębiać tajniki brazylijskiego jiu-jitsu od działającego w Rybniku Grzegorza Jarząbka.

Tomek oraz inni prekursorzy polskiego BJJ - w tym Michał i Maciej Linke, oraz Jan Błachowicz - organizują pierwsze zawody ligi BJJ w Krakowie. Jedna z kolejnych edycji odbyła się w Raciborzu.

2002

Formalny początek

Łamator zostaje oficjalnie zarejestrowany jako stowarzyszenie i rozpoczyna działalność klubu sportowego. Na razie w Klubie Olijmpiczyka Sokół.

2012

Czarny pas

Tomek Jabłonka otrzymuje czarny pas BJJ z rąk Mariusza Linke.
W przyszłości czarne pasy otrzymają również Michał Musioł, Daniel Ochman, Kamil Tarnawski oraz Damian Kłosek oraz Grzegorz i Bartosz Bąk.

2017

VFCL

W Raciborzu - przy dużym udziale Łamatora - odbywa się pierwsza gala MMA czeskiej organizacji VFCL. Kolejne gale odbywają się w 2018 i 2019 roku.

2019

Łamator w Brooklynie

Klub przenosi swoją siedzibę do Brooklyn Gym w Raciborzu.

Historia klubu

Nasza misja

Łamator kontra...

Bruce Lee powiedział kiedyś, przywołując myśl z tradycyjnej buddyjskiej filozofii zen, że "Przeciwnika nie ma" ("There is no opponent"). Kiedy mierzysz się z kimś, kto chce Cię przewrócić, poddać lub uderzyć, może być trudno się z tym zgodzić...

W Łamatorze wierzymy jednak, że nasi "przeciwnicy" na macie to w istocie nasi partnerzy, którzy pomagają nam dostrzec i pokonać nasze słabości.

W misję naszego klubu wpisana jest walka z uzależnieniami, złymi nawykami oraz ciągłe doskonalenie ciała i umysłu.

Wygraj ze 
złymi nawykami

Profilaktyka
bottom of page