top of page

Zastanawiasz się czy nie zacząć trenować?

Chcesz zadbać o swoje zdrowie i sylwetkę?

Marzysz o przygodzie ze sportami walki?

Jujitsu Posture

Przełam się.

Chcesz zacząć przygodę ze sportami walki?

Dobry pomysł! Dowiedz się dlaczego

Co zyskasz trenując sporty walki?

Przełam się - co zyskasz
odzież sportowa
Pewność siebie

Kiedy znasz swoje możliwości i potrafisz pokonać swoje słabości, nabierasz autentycznej pewności siebie. Szczupła i wysportowana sylwetka też może tym trochę pomagać.

szkolenia
Poczucie bezpieczeństwa

Nasi podopieczni i zawodnicy uczą się lepiej wyznaczać granice, co przekłada się na większe poczucie bezpieczeństwa i pewność siebie w różnych dziedzinach życia.

Sesja bokserska
Zdrowe ciało i... umysł

Treningi w Łamatorze to doskonały sposób, żeby zyskać trwałą motywację do pracy nad swoją sylwetką, dbałości o dietę i dobre zdrowie. Odnajdziesz wewnętrzny spokój i rozwiniesz umiejętność rozwiązywania dynamicznych problemów... nawet pod dużą presją

Sprzęt do judo
Dyscyplina i konsekwencja

Sporty walki kształcą dyscyplinę i szacunek - do innych i samego siebie.

Trening na zewnątrz
Nowe znajomości

Popularne powiedzenie mówi, że nie możesz wiedzieć o sobie zbyt wiele, jeśli nigdy nie walczyłeś/aś. Trenując sporty walki w Łamatorze nie tylko poznasz lepiej siebie, ale też nawiążesz trwałe, piękne relacje oparte na wzajemnym szacunku i wspólnym rozwoju

Balancing Beam
Równowaga

Naucz się działać w sposób systematyczny, metodyczny i zorganizowany. Uzyskaj odpowiedni balans. 

Przede wszystkim - dobra zabawa

Dzieciaki
Łamatorzy adv
Łamatorzy female friendly
2022.10.27 Fota z treningu u Mumina
2010.09.25. Żółkiewskiego. jpeg
2022.11.29 BJJ z Muminem
2022.11.17 Trening u Mumina
Rolka zdjęć

FAQ - Często zadawane pytania

01

Nie jestem w zbyt dobrej formie. Czy poradzę sobie na zajęciach?

Wiele osób wychodzi z założenia, że żeby zacząć trenować sporty walki, trzeba mieć kondycję triathlonisty, siłę strongmana i zwinność gimnastyka. To trochę tak, jakby od dzieci idących do szkoły oczekiwać, że będą umiały czytać, pisać i całkować.

To prawda, że treningi sportów walki wpływają na harmonijny rozwój fizyczny. Ale każda droga zaczyna się od pierwszego kroku.

03

Czy mogę przyprowadzić dzieci na trening?

Sporty walki to zajęcia dla całej rodziny, w tym również dla dzieci. W naszym klubie zarówno na brazylijskie jiu-jitsu, jak i na boks, kick-boxing lub MMA, uczestniczą zawodnicy we wszystkich przedziałach wiekowych! Dla najmłodszych (6-12 lat) stworzyliśmy dedykowane grupy, prowadzone przez Michała Musioła. Na tych zajęciach łączymy ruch z zabawą, uczymy podstawowych technik BJJ, kształcimy dyscyplinę i zdrową sportową rywalizację.

05

Czy sport walki nie są przypadkiem niebezpieczne?

Wbrew temu, co może się wydawać, sztuki walki są jedną z bezpieczniejszych dyscyplin sportu. Do różnego rodzaju kontuzji dochodzi statystycznie rzadziej, niż np. w koszykówce, piłce nożnej czy siatkówce. Nie oznacza to oczywiście, że nieprzyjemne wypadki w ogóle się nie zdarzają. Aby zminimalizować ryzyko wypadku, kluczowe znaczenie mają odpowiednia rozgrzewka oraz regularne rozciąganie (które są stałymi elementami treningu w Łamatorze), a także... zdrowy rozsądek. Pamiętajmy, że na treningach nie ma wygranych i przegranych.

02

Czego potrzebuję żeby zacząć?

Na pierwsze zajęcia wystarczą Ci luźne krótkie spodenki i koszulka (najlepiej obcisła, żeby nie krępowała ruchów).Z czasem zachęcamy do treningu brazylijskiego jiu-jitsu w tradycyjnym stroju - tzw. gi (kimonie). Tarcie zapewniane przez solidny materiał kimona spowalnia tempo meczu i umożliwia skupienie się na technice ruchu, a konstrukcja stroju poszerza wachlarz możliwych zagrań. Jeśli chcesz trenować sporty uderzane, w toku nauki możesz wyposażyć się w rękawice i ochraniacze.

04

Czego mogę się spodziewać na pierwszych treningach?

W myśl powiedzenia "Czasem zwyciężasz, a czasem się uczysz", na początku swojej przygody ze sportami walki możesz się spodziewać... intensywnej nauki. Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym atletą, czy dopiero co wstałeś/aś z kanapy, przyzwyczajenie się do intensywności i form ruchu w danej dyscyplinie każdemu zajmuje trochę czasu. Możesz nie radzić sobie z rozgrzewką, a podczas sparingów ulegać osobom dużo wątlejszym od Ciebie. Nie przejmuj się - to naturalne. Z czasem będzie coraz lepiej.

06

Chciałbym przyjść na trening, ale nie chcę sparować. Czy jest taka możliwość?

Krótka odpowiedź brzmi - oczywiście, że tak! Sparingi to jeden z elementów treningu sportów walki. Na cały trening który składają się też rozgrzewka, rozciąganie, różnego rodzaju ćwiczenia ogólnorozwojowe, wydolnościowe lub siłowe, a także trening techniczny, drille etc. To powiedziawszy, przyznajemy że w Łamatorze sparingi są całkiem istotną częścią metodyki nauczania. Kontrolowana symulacja walki pozwala na  wiarygodne testowanie skuteczności technik w praktyce i bardziej efektywną naukę.

FAQ

Grafik dla początkujących

Boks z Jabem_edited_edited.jpg

Wtorek 18:30

Czwartek 18:30

Kickboxing

Poniedziałek 17:00

Środa 17:15

Trener Jarosław Kinal

Grafik-nooby
bottom of page