Zastanawiasz się czy nie zacząć trenować?
Chcesz zadbać o swoje zdrowie i sylwetkę?
Marzysz o przygodzie ze sportami walki?
Przełam się.
Chcesz zacząć przygodę ze sportami walki?
Dobry pomysł! Dowiedz się dlaczego
Co zyskasz trenując sporty walki?
Pewność siebie
Kiedy znasz swoje możliwości i potrafisz pokonać swoje słabości, nabierasz autentycznej pewności siebie. Szczupła i wysportowana sylwetka też może tym trochę pomagać.
Poczucie bezpieczeństwa
Nasi podopieczni i zawodnicy uczą się lepiej wyznaczać granice, co przekłada się na większe poczucie bezpieczeństwa i pewność siebie w różnych dziedzinach życia.
Zdrowe ciało i... umysł
Treningi w Łamatorze to doskonały sposób, żeby zyskać trwałą motywację do pracy nad swoją sylwetką, dbałości o dietę i dobre zdrowie. Odnajdziesz wewnętrzny spokój i rozwiniesz umiejętność rozwiązywania dynamicznych problemów... nawet pod dużą presją
Dyscyplina i konsekwencja
Sporty walki kształcą dyscyplinę i szacunek - do innych i samego siebie.
Nowe znajomości
Popularne powiedzenie mówi, że nie możesz wiedzieć o sobie zbyt wiele, jeśli nigdy nie walczyłeś/aś. Trenując sporty walki w Łamatorze nie tylko poznasz lepiej siebie, ale też nawiążesz trwałe, piękne relacje oparte na wzajemnym szacunku i wspólnym rozwoju
Równowaga
Naucz się działać w sposób systematyczny, metodyczny i zorganizowany. Uzyskaj odpowiedni balans.
Przede wszystkim - dobra zabawa
FAQ - Często zadawane pytania
01
Nie jestem w zbyt dobrej formie. Czy poradzę sobie na zajęciach?
Wiele osób wychodzi z założenia, że żeby zacząć trenować sporty walki, trzeba mieć kondycję triathlonisty, siłę strongmana i zwinność gimnastyka. To trochę tak, jakby od dzieci idących do szkoły oczekiwać, że będą umiały czytać, pisać i całkować.
To prawda, że treningi sportów walki wpływają na harmonijny rozwój fizyczny. Ale każda droga zaczyna się od pierwszego kroku.
03
Czy mogę przyprowadzić dzieci na trening?
Sporty walki to zajęcia dla całej rodziny, w tym również dla dzieci. W naszym klubie zarówno na brazylijskie jiu-jitsu, jak i na boks, kick-boxing lub MMA, uczestniczą zawodnicy we wszystkich przedziałach wiekowych! Dla najmłodszych (6-12 lat) stworzyliśmy dedykowane grupy, prowadzone przez Michała Musioła. Na tych zajęciach łączymy ruch z zabawą, uczymy podstawowych technik BJJ, kształcimy dyscyplinę i zdrową sportową rywalizację.
05
Czy sport walki nie są przypadkiem niebezpieczne?
Wbrew temu, co może się wydawać, sztuki walki są jedną z bezpieczniejszych dyscyplin sportu. Do różnego rodzaju kontuzji dochodzi statystycznie rzadziej, niż np. w koszykówce, piłce nożnej czy siatkówce. Nie oznacza to oczywiście, że nieprzyjemne wypadki w ogóle się nie zdarzają. Aby zminimalizować ryzyko wypadku, kluczowe znaczenie mają odpowiednia rozgrzewka oraz regularne rozciąganie (które są stałymi elementami treningu w Łamatorze), a także... zdrowy rozsądek. Pamiętajmy, że na treningach nie ma wygranych i przegranych.
02
Czego potrzebuję żeby zacząć?
Na pierwsze zajęcia wystarczą Ci luźne krótkie spodenki i koszulka (najlepiej obcisła, żeby nie krępowała ruchów).Z czasem zachęcamy do treningu brazylijskiego jiu-jitsu w tradycyjnym stroju - tzw. gi (kimonie). Tarcie zapewniane przez solidny materiał kimona spowalnia tempo meczu i umożliwia skupienie się na technice ruchu, a konstrukcja stroju poszerza wachlarz możliwych zagrań. Jeśli chcesz trenować sporty uderzane, w toku nauki możesz wyposażyć się w rękawice i ochraniacze.
04
Czego mogę się spodziewać na pierwszych treningach?
W myśl powiedzenia "Czasem zwyciężasz, a czasem się uczysz", na początku swojej przygody ze sportami walki możesz się spodziewać... intensywnej nauki. Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym atletą, czy dopiero co wstałeś/aś z kanapy, przyzwyczajenie się do intensywności i form ruchu w danej dyscyplinie każdemu zajmuje trochę czasu. Możesz nie radzić sobie z rozgrzewką, a podczas sparingów ulegać osobom dużo wątlejszym od Ciebie. Nie przejmuj się - to naturalne. Z czasem będzie coraz lepiej.
06
Chciałbym przyjść na trening, ale nie chcę sparować. Czy jest taka możliwość?
Krótka odpowiedź brzmi - oczywiście, że tak! Sparingi to jeden z elementów treningu sportów walki. Na cały trening który składają się też rozgrzewka, rozciąganie, różnego rodzaju ćwiczenia ogólnorozwojowe, wydolnościowe lub siłowe, a także trening techniczny, drille etc. To powiedziawszy, przyznajemy że w Łamatorze sparingi są całkiem istotną częścią metodyki nauczania. Kontrolowana symulacja walki pozwala na wiarygodne testowanie skuteczności technik w praktyce i bardziej efektywną naukę.